Do tej pory wszystkie moje recenzje, opisy filmów były pozytywne. Tym razem nie jestem zadowolonym widzem.
Podatek od miłości reżyserii Bartłomieja Ignaciuka jest dla mnie wielkim rozczarowaniem. Wspaniały zwiastun, który mogłabym oglądać ciągle, cudowna piosenka promująca, którą wykonują Kayah i Grzegorz Hyży o tym samym tytule.
Moim zdaniem film jest źle zmontowany. Za montaż był odpowiedzialny Jarosław Barzan. Jestem zaskoczona, ponieważ nie jest to montażysta, który nie ma doświadczenia. Był współtwórcą takich dzieł jak : Listy do M.; Jak się pozbyć cellulitu; Bogowie; Planeta Singli.
Momenty, które były zabawne w trailerze, we właściwej produkcji są rozwleczone i tracą charakter. Zauważmy też, że miała to być KOMEDIA romantyczna. Komedia ma za zadanie bawić, a może tego dokonać na trzy sposoby :
1. poprzez komizm postaci :
Można było stworzyć wesołą kreację chłopaka Klary - niezadbanego, leniwego. Jednak, patrząc na niego, ani trochę się nie śmiałam. Grał dobrze, ale nie zabawnie. Postać "nieudacznika" była zbyt realistycznie odwzorowana - irytował mnie swoją za długą rolą w tym filmie. Jeśli palił marihuanę to miał wiele pretekstów, by powiedzieć coś niedorzecznego, wykorzystać...
2. komizm słowny :
czyli wszelkiego rodzaju gry słowne, żarty, dowcipy, choćby "suchary". Zabrakło tego.
Scena, którą widzimy w zwiastunie - w barze - jest przezabawna. Ale ... w filmie tak to nie wygląda. Marian przesadza i kpi z głównej bohaterki, na co ona zareagowała agresją. I znowu wracając do trailera - zabawne jest to, że Klara chce uderzyć bezczelnego mężczyznę, a trafia w barmana. W filmie po tym, jak niewinny pracownik w pubie zostaje uderzony główna bohaterka rzuca się na Mariana z aktówką póki nie wyprowadza ją ochrona i nadal mogło być to zabawne, ale trwa za długo i te zbliżenia na bitego, powodują, że młoda urzędniczka może wydawać się histeryczką;
3. ostatnim jest komizm sytuacyjny :
Już wiemy, że scena w barze nie jest zabawna. Kolejny wątek, który mnie rozczarował to przepychanie się panów - Ryszarda (szefa Klary) i Mariana - w zwiastunie się uśmiałam - dwóch dorosłych, poobijanych mężczyzn kłócących się na rowerach. I znowu nieporozumienie. To nie był żart. Pracodawca dziewczyny naprawdę był zły na drugiego rowerzystę i mogło dojść do następnej bójki.
Zabrakło według mnie wesołej muzyki, która mówiłaby : Hej, to tylko żarty. Na początku wprowadza nas piosenka pod tytułem Can't we be friends śpiewanej przez Ellę Fitzgerald, oraz Louisa Armstronga. Do przedstawienia postaci może być spokojna kompozycja, ale czemu przez cały film ?
No, ale nie było samych złych rzeczy w tym filmie ...
Uważam, że aktorzy dobrze odwzorowali swoje role. Moim zdaniem jeśli zostałoby to dobrze zmontowane byłaby z tego super komedia, ponieważ scenariusz był ciekawy.
Nowe twarze - znani aktorzy, którymi nie jesteśmy jeszcze przesyceni.
Grzegorz Damięcki - dobrze zagrał, ale widać, że nie jest typowym bohaterem komedii romantycznych. Brakowało tego "maślanego spojrzenia". Można to uznać za plus, lub minus. Mi trochę tego brakowało, lecz panowie mogli odczuć ulgę.
Aleksandra Domańska - po tej aktorce spodziewałam się fajnej postaci i według mnie najbardziej utrzymała poziom.
Roma Gąsiorowska - super postać. Można powiedzieć, że jeśli gdzieś występował komizm postaci to u niej. Koleżanka z pracy Klary - nieśmiała, ze słabością do słodyczy, ale miła i lojalna, wykazująca się na koniec wielkim sprytem.
Michał Czarnecki - najciekawsza postać. Zły charakter. Dziwię się, że producenci i reżyserzy nie rozchwytują tego aktora na równi z Mikołajem Roznerskim (chociaż chyba nie narzeka na brak ofert).
Weronika Rosati - do tej pory nie widziałam roli, w której zagrałaby bez zarzutu. Jej postać nie wnosi za dużo do całej historii, ale zrozumiałam dzięki niej, czemu szef Klary zachowywał się w tak podły sposób. Miał w domu kobietę autorytarną, więc szukał "przygód" poza domem.
Ogólnie sądzę, że ten film można obejrzeć, ale nie więcej niż raz. Nie wniósł do mojego życia żadnego rozczulenia, ani tym bardziej refleksji. Szkoda, bo nie mam nic do zarzucenia aktorom.
Translate
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Parasite (2019)
Film, który dostał Złotą Palmę w Cannes oraz cztery główne nagrody na Oscarach w 2020 roku (najlepszy film, najlepszy film międzynarodowy, n...
-
RECENZOWANY FILM JEST OD 18 R.Ż. Filmy pod tytułem „365 dni” i „365 dni: Ten dzień” to wyzwanie, które mi postawiliście. Postaram się pr...
-
Świat Harry’ego Potter’a jest kochany przez wielu ludzi, więc nic dziwnego, że powstały inne filmy z wykorzystaniem tej rzeczywistości. „T...
-
Ten post jest trochę inny. Zawiera omówienie filmu dotyczącego eksperymentu w klasie, w której od lat były stosowane dane metody, lecz post...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz